امروزه با توسعه و گسترش انواع کسب و کارها و رقابتی شدن بازار محصولات و خدمات قابل ارائه توسط شرکت ها و موسسه های گوناگون، تاثیر هدایای تبلیغاتی به عنوان یک فاکتور اساسی در کسب موفقیت کارفرمایان و مدیران شرکت ها بیش از قبل به چشم می آید. آمار ها نشان می دهد، بازده و تاثیر هدایای تبلیغاتی در رونق کسب و کار، شناساندن برندینگ و جذب مشتری شرکت ها و موسسه هایی که بصورت مناسب و کارشناسی شده از آن استفاده می کنند بسیار بیشتر از تبلیغات معمول و پرهزینه بوده است.

نقش و تاثیر هدایای تبلیغاتی در تجارت
تبلیغات ارزان ولی پر بازده در مورد نوع تجارت و فعالیت اقتصادی مسئله ی بسیار مهمی در شروع هر نوع کسب و کار می باشد. به عنوان یک فعال اقتصادی اگر بخواهید یک کسب و کار و یا تجارت جدید برای خود راه اندازی کنید، خیلی زود متوجه بازار رقابتی در زمینه ی کاری خود خواهد شید. علم تبلیغات نشان داده است که تاثیر هدایای تبلیغاتی جهت شناساندن کسب و کار افراد تازه وارد به بازار بسیار کارآمد است. از طرفی گروه هایی که از قبل در بازار تجاری بوده اند نیز می توانند با کمک این روش تبلیغات ارزان، کسب و کار خود را توسعه داده و بیش از گذشته برای محصولات خود جذب مشتری کنند.به طور خلاصه تاثیر هدایای تبلیغاتی به دلیل اینکه معمولا با هزینه ای بسیار پایین به دست می آید، جهت رشد و شکوفایی تجارت ها بسیار مناسب است.

تاثیر هدایای تبلیغاتی بر روی جذب مشتری و شناساندن برندینگ
جهت بررسی تاثیر هدایای تبلیغاتی نگاهی به بازار مواد غذایی و پوشاک می تواند بسیار آموزنده باشد. در این بازارها هزاران نوع محصول مشابه می توان یافت، سؤال اینجاست که چرا یک برند محصولات در فروش و شناساندن محصول خود به مشتریان موفق تر است؟ شناساندن برندینگ و جذب مشتری برای محصولات می تواند از راه تبلیغات گران به مانند تبلیغ در رسانه ها حاصل گردد یا اینکه با استفاده از بنرهای بزرگ در شهرها تبلیغ شود. استفاده از هدایای تبلیغاتی که در طراحی و ساخت آنها از نام شرکت و لوگوی آن الگو برداری شده است نیز یک راه دیگر می باشد. راه سوم به مراتب تأثیر فراوان تری بر روی جذب مشتری و شناساندن برندینگ دارد. تاثیر هدایای تبلیغاتی در شناساندن محصولات به مشتریان و تبلیغ برند از این نظر مهم است که فعل هدیه دادن خود به خود باعث القای افکار مثبت در افراد می شود و دوم اینکه هدیه یک شیء ماندگار است و هر روزه افراد نام و لوگوی شرکت را می بینند و با آن انس می گیرند. باید توجه داشت برای بهتر شدن نتیجه ی تأثیر هدایای تبلیغاتی، با استفاده از مشاوران این حرفه ویژگی های آن بررسی شده و انتخاب مناسبی انجام شود. به طور طبیعی یک هدیه ی نامناسب و بی کیفیت می تواند نتیجه ای معکوس در فعالیت و کسب و کار داشته باشد.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در بازاریابی موفق
همه روزه شرکت ها و مؤسسات برای تبلیغ کسب و کار خود به دنبال راه های بازاریابی جدید می باشند تا از این راه بتوانند به گسترش فعالیت خود کمک کنند. تجربیات عصر حاضر نشان داده است که افراد اجتماع کمتر از قبل تحت تأثیر روش های بازاریابی قدیمی قرار می گیرند. راه جدیدتر و کارآمدتر امروزی استفاده از هدایای تبلیغاتی می باشد. در واقع می توان اینگونه استدلال کرد که هدایای تبلیغاتی خود یک نوع بازاریابی می باشد. بازدهی و تاثیر هدایای تبلیغاتی در معرفی کسب و کار به قدری موفقیت آمیز بوده است که شرکت های مشاور در زمینه ی بازاریابی به افراد توصیه می کنند حتماً از این روش کمک گرفته شود.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در گسترش کسب و کارهای کوچک
چندین دلیل مهم می توان برشمرد که تاثیر هدایای تبلیغاتی در گسترش کسب و کارهای کوچک مؤثر است. با نگاهی به مزایای هدایای تبلیغاتی به راحتی می توان متوجه شده که به هزینه ای پایین تبلیغات انجام می شود، تبلیغ برندینگ صورت می گیرد و مشتری جذب می گردد. به طور خلاصه تاثیر هدایای تبلیغاتی در رونق این نوع کارها را می توان بدین گونه معرفی کرد. یکی از مزایای هدایای تبلیغاتی معرفی نام تجاری کاری می باشد که تازه شروع شده است. با استفاده از هدایای تبلیغاتی کم هزینه می توان کسب و کار کوچک خود را توسعه و گسترش داد تا توانایی رقابت با غول های آن عرصه ایجاد گردد. یکی دیگر از مزایای هدایای تبلیغاتی، ارائه کردن آن بصورت کارت ویزیت است. وقتی از هدایا برای تبلیغات استفاده می شود، نوع محصول یا خدماتی که توسط شرکت انجام می گیرد برای افرادی که از آن سود می برند بسیار ملموس تر خواهد بود. همانگونه که قبلاً گفته شد بازاریابی می تواند مهمترین تاثیر هدایای تبلیغاتی نام گیرد.
تاثیر هدایای تبلیغاتی در کسب و کار

آیا نتایج مثبت حاصل از تاثیر هدایای تبلیغاتی به اثبات رسیده است؟
مطالعات علمی و میدانی در زمینه ی تبلیغات نشان داده است که تأثیر هدایای تبلیغاتی بر روی ایجاد دیدگاه مثبت افراد بیش از هفتاد درصد بوده است. این تحقیقات و اعلام مزایای هدایای تبلیغاتی توسط موسسه BPMA در سال 2012 انجام شده بود. علاوه بر این، تاثیر هدایای تبلیغاتی در زمینه ی شناساندن برندینگ و جذب مشتری درصد های بالایی داشته است. بعضی از افراد نیز بیان کرده بودند چندین سال از هدایای شرکت ها مراقبت کرده اند. لذا می توان اینگونه جمع بندی کرد که اگر افراد و شرکت ها به دنبال موفقیت بیشتر در زمینه ی تجارت های خود هستند می توانند با سپردن سفارش های خود به شرکت های معتبر تبلیغاتی از نتایج مثبت تاثیر هدایای تبلیغاتی به خوبی استفاده ببرند.