مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

صحافی تقویم رومیزی

انواع صحافی تقویم رومیزی نیز با توجه به نوع آن انجام می‌گیرد. تقویم‌های رومیزی اغلب به‌صورت تقویم رومیزی سیزده برگ هفت برگ و دوازده برگ صحافی می‌شوند و در بیشتر مواقع صحافی تقویم‌های رومیزی چند برگ به‌ صورت فلزی وپلاستیکی انجام می‌گیرد. در انواع صحافی تقویم رومیزی می‌بایست به نحوه قرار گرفتن صفحات پشت‌ سر هم توجه شود تا دید مناسبی از آن‌ها برای مخاطب حاصل شود. جنس به‌کاررفته در پایه‌های این دسته از تقویم‌ها نیز در زمان صحافی بسیار موردتوجه قرار می‌گیرند. صحافی پایه تقویم رومیزی نیز یکی از مراحل صحافی این دسته از تقویم‌ها می‌باشد که از ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی برخوردار است.

برای صحافی تقویم رومیزی از صحافی پانچ و فنر استفاده می شود، جهت زیباتر شدن تقویم رومیزی می توان از فنرهای رنگی و یا فنر دو تکه استفاده نمود استفاده از رنگ های جذاب برای داخل پایه تقویم رومیزی نیز تاثیر بسیاری در زیبا شدن ظاهر آن دارد. در برخی مواقع جهت افزایش کارآیی تقویم، به آن یادداشت اضافه می کنند. این موضوع به دو روش امکان پذیر است یکی اینکه با بزرگتر گرفتن پایه، یادداشت ها را کنار لت گلاسه روی پایه صحافی کرد و یا اینکه با اضافه کردن یک لت اضافی به صورت افقی به پایه تقویم رومیزی، یادداشت ها را روی لبه پایه می چسبانند.

نکاتی مهم در مورد صحافی تقویم رومیزی

انواع صحافی تقویم رومیزی با توجه به اینکه از نوع ماهانه، هفتگی و یا روزشمار است متفاوت می‌باشد. تعداد برگ‌ها در زمان صحافی تقویم‌های رومیزی بسیار موردتوجه قرار می‌گیرند. در تقویم‌های رومیزی ماهانه به دلیل حجم کم در زمان صحافی کردن می‌توان از کاغذ گلاسه استفاده نمود، بنابراین فنر کردن آن‌ها نیز به‌راحتی انجام می‌شود. در رابطه با صحافی تقویم‌های رومیزی هفتگی اغلب از پایه فلزی استفاده می‌شود که در زمان صحافی از دو گره برای اتصال آن‌ها بهره میگیرند. انواع صحافی تقویم رومیزی برش دار نیز انجام می‌گیرد. البته در مورد تقویم رومیزی تبلیغاتی معمولا از صحافی فنری استفاده می گردد اما در همین مورد نیز باید یک نمونه از تقویم را به شخصه ورق بزنید تا از راحت ورق خوردن آن اطمینان حاصل کنید. معمولا انتخاب فنر در تقویم رومیزی تبلیغاتی باتوجه به تعداد برگه ها و گراماژ برگه های گلاسه وابسته است. انتخاب فنر معمولا به عهده ی چاپخانه است و مشتریان در انتخاب آن معمولا دخالتی نخواهند داشت.

صحافی تقویم رومیزی با پایه گالینگور

گالینگور موارد کاربرد دیگری به غیر از جلد کتاب هم دارد، یکی از این کاربرد ها، به کارگیری گالینگور برای پایه ی تقویم رومیزی است. کالینگور آنقدر سخت و محکم است که به آسانی در برابر گرما، رطوبت و ضربه تخریب نمی شود. علاوه بر تمامی این موارد ظاهر زیبایی دارد و می توان روی آن را به روش طلاکوب، نقره کوب، سیلک و فلت نگارش کرد ویا با نصب پلاک برروی پایه گالینگور تقویم زیبایی بیشتری داد.

صحافی تقویم رومیزی با پایه ی ایندلبورد

موضوع اصلی در تهیه تقویم رومیزی صحافی و نوع پایه تقویم می باشد. تقویم های رومیزی می توانند به صورت خوابیده و یا ایستاده باشند. تقویم های خوابیده دارای هر روز یک برگ یا هر دو روز یک برگ می باشند. اما تقویم های ایستاده که به تقویم های مدیریتی و مثلثی معروفند، دارای هر ماه یک صفحه هستند. 12 یا 13 برگ پشت ورو تقویم بصورت ماهانه و تصاویر دلخواه تولید کننده یا سفارش دهنده و با سایز معمولا 17 در 17سانتی متر مناسب تقویم رومیزی کارمندی و سایز 23 در 16 سانتی متر مناسب تقویم های مدیریتی هستند. معمولا تقویم های رومیزی 13 برگ، 7 برگ و 12 برگ صحافی می شوند. بیشتر اوقات صحافی فلزی و پلاستیکی برای تقویم های رومیزی چند برگ استفاده می شود.

 پایه ی ایندلبورد چیست؟

 ایندلبورد نوعی از مقوا است که مغزی آن از مواد بازیافتی تهیه می شود. از این مقوا زمانی استفاده می کنند که ضخامت و هزینه ی کم مد نظر کارفرما باشد. بسیاری از گروه ها و شرکت ها تقویم های رومیزی را بر اساس نوع پایه ی به کار رفته در آن به 4 دسته تقسیم می کنند. پایه سخت، پایه غیرسخت یا مقوایی، پایه چوبی و پایه شیشه ای یا پلاستیکی چهار دسته ی معروف تقویم های رومیزی محسوب می شوند. تقویم رومیزی با پایه ی ایندلبورد جزو تقویم های با پایه ی غیر سخت می باشد. مقوایی این نوع پایه متشکل از یک مقوای با گرماژ نسبتا بالاست که در ابعاد مناسب برش و خط تا خورده است و سپس به صورت مثلثی که قاعده آن بر روی میز قرار می گیرد و اوراق تقویم از آن آویزان است مورد استفاده قرار می گیرد. جنس مقوای پایه معمولا از مقوا گلاسه یا ایندربرد با گرماژ ۳۰۰ گرم یا بیشتر می باشد.

البته باید اذعان داشت که گاهی پایه های تقویم رومیزی خیلی خاص و در جنس های مختلف و با استفاده از موادی مانند : فلز، سلفون سخت، پایه چوبی، پایه پلکسی، پایه چرم نیز صحافی میشود.