مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

بروشور


کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.
ترتیب نمایش:


مرکز تخصصی چاپگران ارایه دهنده انواع خدمات چاپی از جمله طراحی و چاپ بروشور خلاقانه در سطح کشور می باشد. بروشور یک سند کاغذی است که در آن اطلاعات جامع و کلی پیرامون موضوع مورد درخواست با مشتریان به اشتراک گذاشته می شود و کاربرد وسیعی در سطح تبلیغات دارد. طراحی و چاپ بروشور خلاقانه و گیرا یکی از عوامل جذب مشتری می باشد و بازدهی بالایی در امر تبلیغات دارد.
چاپ بروشور
چاپ بروشور تبلیغاتی وسیله ای جالب و پرکاربرد و هم چنین تاثیر گذار در برقراری ارتباط با مشتری می باشد، از جمله مزایای چاپ بروشور می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1 . کم حجم و کاربردی
بروشور در کمترین حجم چاپی و تبلیغاتی قادر به انتقال پیام به مشتری و ارایه توضیحات محصولات یا خدمات مربوطه می باشد.
2 . قابلیت توزیع در سطح عمومی
یکی دیگر از مزایای استفاده از بروشور تبلیغاتی قابلیت توزیع آن می باشد، که محدودیتی برای پخش آن وجود ندارد.
3 . سازماندهی و دسته بندی اطلاعات
4 . تبلیغاتی موثر:
در طراحی بروشور به راحتی می توان با دسته بندی مطالب و جایگذاری نکات با اهمیت مفهوم و پیام کلی را به مشتری منتقل کرد بدون اینکه وقت زیادی از مشتری جهت خواندن اطلاعات اضافه هدر برود.

مدل های مختلف بروشور
1 . چاپ بروشور دولت
2. چاپ بروشور سه لت
3 . چاپ بروشور گلاسه
4 . چاپ بروشور تحریر
5 . چاپ بروشور آ4
6 . چاپ بروشور فوری
در مجموعه تبلیغ گستران پایتخت انواع چاپ ها انچام می شود. این مقاله راجع به چاپ بروشور تبلیغاتی و طراحی و چاپ بروشور خلاقانه می باشد که ما سعی داریم بروشورهایی که جنبه خلاقانه وجدیدتری دارند به مشتریان خود معرفی کنیم تا بتوانند کاری متفاوت را از ما به یادگار داشته باشند، البته این نکته حایز اهمیت می باشد که خود مشتری هم میتواند در طرح بروشور خلاقانه خود دخالت داشته باشد یا طرح را خود مشتری به ما ارایه دهد و همان طرح چاپ و برش زده خواهد شد، به عنوان مثال یک نمونه ازطراحی و برش بروشور خلاقانه را در عکس زیر می توان مشاهده کرد.

طراحی بروشور خلاقانه
انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ بروشوربروشورها را با گراماژ مختلف کاغذ می توان به چاپ رساند. کاغذ تحریر 80 گرم یا انواع گلاسه ها از جمله بروشور کاغذ گلاسه 120 گرم، بروشور گلاسه 150 گرم، بروشور گلاسه 200 گرم، بروشور گلاسه 250 گرم یا حتی گراماژ 300 گرم، که همگی بسته به انتخاب و سلیقه مشتری دارد در زیر توضیح مختصری راجع به بروشورهای گلاسه 135 گرم داده می شود :
از جنس های پرکاربرد چاپ بروشور با لت های مختلف (دولت و سه لت) استفاده از گلاسه های 135 گرم است که در بازار رایج و مورد استفاده می باشد. در ساخت اکثر کارت ویزیت ، پاکت ها و تراکت های گلاسه از مقوای 135 گرم استفاده می شود . که برای چاپ آن می توان از چاپ رنگی و فول رنگی استفاده شود و برای تراکت ها قابلیت چاپ دورو هم وجود دارد. این نوع کاغذ بصورت براق می باشد و نکته ای که حایز اهمیت است در زمان طراحی بروشور یا حتی تراکت تبلیغاتی باید حداقل به اندازه 5 میلیمتر فاصله طرح از لبه های کار اهمیت داده شود که در حین برش قسمتی از لوگو یا متن در برش ازبین نرود.
قیمت چاپ بروشور تبلیغاتی
به دلیل نوسانات قیمت کاغذ برای گرفتن استعلام قیمت لطفا با کارشناسان مجموعه تبلیغ گستران پایتخت (چاپگران) تماس حاصل بفرمایید. مجموعه ما، در نظر دارد با پایینترین قیمت بازار و کیفیت بالا در عرصه خدمات و چاپ رضایت مشتریان خود را همیشه در اولویت کاری قرار دهد.
چاپ بروشور ارزان قیمت
موفقیت در کسب و کار نیازمند به ارتباطات و بازاریابی می باشد. یکی از راه های برقراری ارتباط و معرفی برند، چاپ بروشور می باشد. بوروشور نوعی تبلیغات چاپی است که هدف آن ترویج اطلاعات یا تبلیغ یک محصول یا خدمات است طراحی یک بوروشور مستلزم شناخت اصول اساسی این نوع از گرافیک است. بوروشور همچون دیگر انواع موارد تبلیغاتی ، به یک مفهوم و محتوا نیاز دارد که به هم پیوند بخورند. بروشور براساس نوع طرح می تواند ساده و یا حتی تک رنگ باشد که بر روی یک قسمت کاغذ سفید چاپ شده است یا طرح های چهار یا پنج رنگ پیشرفته که بر کاغذهای گلاسه یا گران قیمت چاپ می شوند. شکل و اندازه بروشور بسیار متفاوت است .

طراحی بروشورهای تبلیغاتی

در طراحی بروشور خلاق باشید.

استفاده از طرح ها و مدل های خلاقانه موجب می شود که مشتریان برای همیشه شما را در ذهن خود ثبت نمایند و عملکرد متفاوت تان را تحسین کنند. همان طور که مشاهده می کنید امروزه همه خیابان ها پر شده از بروشورهای تبلیغاتی که افراد حتی حاضر به خواندن آنها نیستند، شما باید همه نکات را مد نظر قرار دهید و مراحل طراحی بروشور را به گونه ای طی نمایید که مشتری دوست داشته باشد آن را نزد خود نگاه دارد و برای یک بار هم که شده مطالعه نماید. مجموعه ما امکان ارائه طرح ها و مدل های خلاقانه را دارد و با کمک طراحان حرفه ای فعال در تیم ما می توانید بهترین خروجی را داشته باشید.

انواع بروشور

طراحی بروشور انواع و مراحل متفاوتی دارد که در ادامه به دو نوع رایج آن اشاره می گردد:

  1. بروشور منگنه دار
  2. بروشور تاشو

طراحی بروشور تاشو

این مدل یکی از نمونه های رایج است که از هیچ گونه منگنه و صحافی برای زیباسازی آن استفاده نمی گردد. بخش ها و صفحات آن از طریق تا کردن از یکدیگر جدا می گردند وبه طور معمول سایز ثابتی دارد که البته بنا بر سفارش مشتری می تواند تغییر کند. با هر بودجه ای که دارید می توانید با ما در تماس باشید و از حرفه ای ترین بروشورهای ما سفارش دهید.

طراحی بروشور منگنه دار

برای طراحی این نوع از بروشور از منگنه و صحافی استفاده می شود و در نهایت بروشور شما یک دفترچه زیبا  شکیل خواهد بود. ناگفته نماند که تعداد صفحات را باید زوج انتخاب کنید، که به طور معمول بیش از 20 صفحه نیستند. این نوع بروشور صفحاتی از جنس کاغذ و جلدی از جنس مقوا دارد که بنابر بودجه تان می توانید نوع کاغذ و مقوای مد نظرتان را انتخاب کنید.

نکاتی که باید در طراحی بروشور تبلیغاتی به آنها دقت کنید:

  1. از گرافیست های حرفه ای برای طراحی تصاویر بهره بگیرید.
  2. از رنگ های شاد و آرامش بخش برای تصاویر درج شده استفاده نمایید.
  3. سعی کنید میان تم لوگو و بروشورتان تطابق ایجاد کنید.
  4. مدل های متفاوتی را برگزینید تا مورد توجه قرار گیرید.

همه موارد ذکر شده در طراحی های ما مد نظر قرار داده می شوند و شما می توانید طرح سفارشی تان را قبل از تولید مشاهده نمایید و اگر نظری دارید مطرح کنید.

تفاوت بروشور و کاتالوگ

کاتالوگ نیز نوعی بروشور است که برای معرفی محصولات تان به کار می رود و معمولا تعداد برگ های بیشتری دارد. بروشور بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و می توانید در چند برگ محدود هم آن را سفارش دهید اما کاتالوگ همراه محصول در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
نکات مهم درباره چاپ بروشور
رایج ترین بروشورها معمولاً سه لتی و با ابعاد ۲۷×۲۱ سانتیمتر است و یا چهار لتی ۳۵×۲۱ سانتی متر. برخی از بروشور ها از قطع بولتن یعنی یک لتی ۴۲×۲۷ سانتیمتر استفاده می شود زیرا باید اطلاعات را بیش از اطلاعاتی که در قطع استاندارد جای می گیرد، در خود جای دهد. بروشورها نقش اطلاع رسانی دارند و به عنوان حاملی برای معرفی، شرح حال و تبلیغ محصول استفاده می شود. بروشورها وسیله ای مناسب برای تبلیغ و اطلاع رسانی به مخاطبین خاص درباره کنفرانس و دیگر رویدادها است یا صرفاً می توانند آموزشی باشند و اطلاعاتی درباره بهداشت عمومی یا مطالب عمومی نظیر این به مردم بدهند.

نکاتی که باید پیش از شروع طراحی بروشور مدنظر داشت
۱-      موضوع یا هدف این بروشور چیست؟
۲-      مخاطب کیست؟ اگر بیش از یک مخاطب وجود دارد، شاید بخواهید که چند بروشور طراحی کنید.
۳-      مشتری چگونه از این محصول یا خدمات استفاده خواهد کرد؟
۴-      چه اطلاعاتی در متن باید لحاظ شود ؟
۵-      چه کسی متن آگهی را خواهد نوشت؟
۶-      پیام چیست؟
۷-      برای ارائه پیام ، میزان اطلاعاتی که باید در متن جای گیرد و مخاطب کدام قطعی از همه مناسبتر است.
۸-      آیا می خواهید برای جذاب تر کردن جلد بروشور از تصویر استفاده کنید یا می خواهید از یک عنوان چشمگیر استفاده کنید.
وقتی یک بروشور طراحی می کنید – و یا هر نوع آگهی چاپی – جامعیت و سادگی، کلیدهای اصلی طراحی موفق است. عنوانهای اصلی و عناوین فرعی باید در آگهی منسجم و یکپارچه باشند و باید در قیاس با متن آگهی متمایز و متفاوت  باشند. اگر از قلم های مختلفی است بهتر است که شکل قلم ها با هم همخوان و سازگار باشند.
تا زدن بروشور
طراحی و چاپ بروشورشیوه های تا زدن بروشور بخشی از فرآیند طراحی بروشور است . حاشیه ها و لت ها باید به نحوی سامان یابند که وقتی تا میخورد، طرح کلی و اندازه ها همچنان حفظ شود. ضروری است که پیش از شروع طراحی ، یک ماکت ساده از بروشور تهیه کنیم. بدین ترتیب میزان اطلاعاتی که باید در هر لت جای گیرد مشخص می شود. این ماکت به شما امکان می دهد تا نحوه صفحه آرایی لت ها را معین کنید و تجسمی از گرید با تاها را ایجاد می کند. چندین نوع تای مختلف وجود دارد: تای آکاردئونی، تای دروازه ای و تای مرکزی .

نکات مهم در طراحی بروشور
.::   بروشور را به نحوی نگاه کنید که گویی شما مخاطب نهایی آن هستید.
.::   اطلاعات باید به ترتیب اهمیت نظم یابد.
.::   اطلاعات باید ساده و صریح ارائه شود.
.::   صفحات باید با هم همخوان باشند.
.::   لت های جلد باید از نظر طرح و اطلاعاتی که ارائه می دهند همخوان باشند.
.::   صفحات باید از نظر بصری متعادل و متوازن باشند.
.::   تصاویر و عکس ها باید با متن هماهنگ باشند و جلوه بصری صفحه را تقویت کنند. نباید متن و اطلاعات را تحت الشعاع قرار دهند.
.::   کاغذی که انتخاب می کنید باید متناسب با طرح بروشور باشد و به آسانی تا بخورد.

طراحی و صفر تا صد چاپ بروشور خود را به مجموعه چاپگران بسپارید.

دسته‌بندی