مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

چاپ صنعتی

صنعت چاپ
صنعت چاپ یکی از صنایع مهم بوده که در یک قرن اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از آن استفاده می کنند. انواع چاپ صنعتی امروزه وجود دارد که در بسیاری از صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. صنعت چاپ باعث شد که سطح تجارت، سطح دانش و سواد و  سطح بسیاری از موضوعات دیگر که به‌ صنعت چاپ بستگی دارد بالا برود. ما در این متن می خواهیم به انواع چاپ صنعتی که در صنعت چاپ بسیار مورد استفاده است بپردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. از اینکه ما را تا پاین متن همراهی می نمایید بسیار سپاسگزاریم.
چاپ دیجیتال چیست؟
یکی از چاپ هایی که در صنعت چاپ صورت می گیرد، چاپ دیجیتال است. چاپ دیجیتال مدت هاست که در میان افراد رواج داشته و از آن بسیار استفاده می کنند. با این چاپ شما می توانید هزاران نسخه را چاپ نمایید و محدودیتی برای آن نمی باشد. اما یکی دیگر از چاپ هایی که در صنعت بسیار مورد استفاده است چاپ افست که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد، اما سوال بسیاری از افراد این است که آیا چاپ دیجیتال بهتر بوده یا افست؟ در جواب این سوال می توان گفت چاپ افست به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت به مراتب از کیفیت بالاتری برخوردار است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
بررسی چاپ افست و کاربرد آن در صنعت چاپ
چاپ افست نیز یکی از نمونه های چاپ در صنعت چاپ می باشد. چاپ افست به این صورت می باشد که چیزی را که قرار است چاپ نمایید ابتدا زینک آن را گرفته و به دستگاه داده سپس شروع به چاپ می نماید. چاپ افست قادر است که چاپ های در تیراژ بالا داشته باشد و این چاپ را نیز با بهترین کیفیت انجام دهد. کیفیت چاپ افست به مراتب بهتر از چاپ دیجیتال می باشد. از مزایایی که چاپ افست دارد این است که در صورت بالا رفتن تیراژ چاپ، هزینه افراد پایین تر می آید، که چاپ دیجیتال این مزیت را ندارد. چاپ افست قادر است تا انواع چاپ ها بر روی کاغذهای مختلف را انجام دهد.
چاپ بر روی بسته بندی انواع کالا ها
یکی از چاپ هایی که صنعت چاپ را متحول کرد، چاپ بر روی کالاها می باشد. این چاپ توانست از نظر تجاری کیفیت بهتری به محصولات ببخشد و شکل کالاها را از آن یک نواختی و سادگی خاص خود در آورد. این نوع چاپ بر روی انواع بسته بندی ها و کالاها با هرنوع جنسی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع چاپ با دستگاه هایی مختلفی انجام میشود که در بند بعدی آن را به طور شفاف شرح خواهیم داد.

چاپ سلیک اسکرین و چاپ تامپو
همانطور که در بالا گفتیم امروزه به راحتی چاپ بر روی انواع کالاها با هر نوع جنسی و شکل هندسی صورت می گیرد. دستگاه هایی که این چاپ را انجام می دهند دستگاه تامپو و سلیک اسکرین می باشند. این دو نوع از چاپ با توجه به نوع کالا و جنسی که ما می خواهیم بر روی آن چیزی را حک نماییم استفاده می شود. می توان گفت امروزه از چاپ تامپو بیشتر از چاپ سلیک اسکرین استفاده شده و دلیلش نیز این است که این دستگاه بسیار ارزان تر بوده و بهتر راه اندازی می شود. در صنعت چاپ، دستگاه ها و نمونه های مختلفی از چاپ وجود دارد و ما گوشه ای از آن را برایتان شرح دادیم.