مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

چاپ و بسته بندی


کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.
ترتیب نمایش:


تولید جعبه مقوایی
مرحله آخر از تولید یک محصول بسته بندی آن است که می تواند نقش بسزایی در حفظ کیفیت و نگهداری آن محصول داشته باشد. بنابراین خیلی افراد به دنبال تولید جعبه مقوایی و چاپ جعبه مقوایی و بسته بندی می باشند. جعبه های مقوایی یکی از پرکاربردترین نوع بسته بندی ها محسوب می شود، که این جعبه های مقوایی در طرح ها و رنگ های متنوع و با نوشته های مرتبط با همان محصول توسط شرکت های مختلف سازنده جعبه به بازار عرضه می شوند. کیفیت و مقاومت جعبه های مقوایی با توجه به استاندارهای مختلفی سنجیده می شود که برخی از آنها عبارتند از گراماژ مقوا، جرم پایه مقوا و...که برای تولید این جعبه ها با توجه به نوع کاربرد آنها از انواع متفاوت کاغذ مقوا استفاده می شود مانند مقواهای پشت طوسی، گلاسه، پشت سفید، ایندربرد. موضوع با اهمیت در چاپ جعبه مقوایی این است که آیا میتواند مشتری را از طریق بسته بندی شکیل و با کیفیت جذب خود کند یا خیر ؟

چاپ جعبه
چاپ جعبه هنر پوشش و بسته بندی کالا و علم چاپ است. جعبه ای با جنس مقوا که برای نگهداری و پوشش محصولات مورد استفاده قرار میگیرد و به زیباتر و شکیل تر نشان داده محصول کمک میکند، جعبه ها می توانند به ظاهر کار نمای زیبایی بدهند که در نظر مشتری گیرا باشد، پس لازم است برای طراحی جعبه ها وقت گذاشته شود و متناسب با محصول طرحی تعیین شود که چاپ جعبه بتواند با مشتری ارتباط برقرار کند.

چاپ افست جعبه
چاپ افست از جمله شیوه های رایج در صنعت چاپ و بسته بندی است که از رنگ های تلفیقی و ترکیبی مختلف جهت ماندگار شدن تصویر چاپی در ذهن مشتری، استفاده می شود. به طور کلی روش چاپ افست جعبه شیوه ای مست که مخصوصا در صنعت چاپ جعبه در دسترس و از لحاظ قیمت و هزینه مقرون به صرفه است. حداقل تیراژ که از لحاظ قیمت برای مشتری به صرفه تر باشد تعداد 1000 عدد می باشد زیرا در تعداد پایینتر فقط قیمت مواد اولیه از مبلغ کم خواهد شد و در هزینه های لیتوگرافی و تهیه زینک هیچ فرقی نخواهد بود.

چاپ لتر پرس جعبه
یکی از قدیمی ترین روش چاپ در صنعت چاپ های ماشینی چاپ لترپرس جعبه یا هر کاغذ چاپی می باشد. یکی از مشخصه های این چاپ این است که تصاویر و خطوط و حروف چاپ شده در کناره های تصویر پر رنگتر از قسمت مرکز آن است که این مشخصه یکی از شاخص های نمایان این نوع چاپ می باشد. چاپ لترپرس یا همان چاپ ملخی یکی از ارزانترین چاپ ها در تعداد پایین محسوب می شود ولی نباید این نکته را فراموش کرد که از کیفیت پاینتری در چاپ برخوردار است.

چاپ فلکسوگرافی جعبه
برای انجام چاپ فلکسوگرافی جعبه که از طریق تماس مستقیم کلیشه با سطح مقوا انجام می شود باید یک کلیشه یا شابلون ساخته شود و سپس آغشته به مرکب گردد و چاپ فلکسوگرافی انجام شود. کلیشه این نوع چاپ از جنس مهرهای ژلاتینی می باشد که از انعطاف بالایی برخوردار است. برای چاپ های با تیراژ بالا این روش چاپ چون تنها با همان یک کلیشه یا شابلون کل چاپ انجام می شود روشی مقرون به صرفه می باشد. این روش تقریبا برعکس روش لتر پرس است و خطوط و تصاویر کناره کمرنگتر از مرکز چاپ می شود. این روش چاپ بیشتر برای سطوحی که جنس پلاستیک دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ سیلک جعبه
چاپ سیلک جعبه شیوه ای از چاپ است که از طریق تهیه شابلون و اینجاد منفاذی روی شابلون جوهر از آن عبود کرده و تصویر را روی سطحی که باید چاپ بخورد ایجاد می کند البته متذکر می شویم که دقت و ظرافت این نوع چاپ برای خلق تصاویر و حروف ریز زیاد نمی باشد ولی روش مقرون به صرفه ای محسوب می شود .

چاپ جوهر افشان جعبه
این نوع چاپ همانطور که از اسمش پیداست چاپ جوهر افشان جعبه یعنی که تماس مستقیم با جعبه یا سطح چاپ شونده ندارد  و هیچگونه تماسی با سطخ محصول ندارد، بدین ترتین می توان روی سطوح منحی یا هر سطح پیچیده ای از هرجنسی از این نوع چاپ استفاده شود.

چاپ انواع جعبه
چاپ جعبه دستمال کاغذی، چاپ جعبه کلوچه، چاپ جعبه چای، چاپ جعبه لوازم یدکی، چاپ جعبه شکلات، چاپ جعبه خمیر دندان، چاپ جعبه بسکوییت و.....