مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

تراکت


کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.
ترتیب نمایش:


تراکت چیست؟

تراکت برگه‌ای تبلیغاتی است که برای جلب نظر مردم استفاده می‌شود. تراکت برای معرفی محصول و یا معرفی یک مکان استفاده می‌شود. معمولا از تراکت‌ها برای انتقال پیامی ساده و کوتاه استفاده می‌شود. یک تراکت حاوی خبری مهم و معمولا دارای یک جمله تبلیغاتی اثرگذار است که با بیان تصویری و نوشتاری می باشد. تراکت معمولا در اماکن عمومی توزیع شده و دارای اندازه و سایز کوچکی نسبت به سایر محصولات تبلیغاتی است که معمولا بر روی کاغذی به اندازه‌ی ۸.۵ در ۱۱ اینچ چاپ می‌شود تا هزینه‌ی چاپ آن کاهش پیدا کند. البته، تراکت تبلیغاتی اندازه‌ی ثابتی ندارد و می‌تواند در هر اندازه‌ای انتشار یابد. همچنین تراکت معمولا به شکل یک برگ تک رو است. البته در بعضی طراحی های تراکت به دلیل زیاد بودن متن و و مطالب چاپ دورو انجام میگیرد.

اهداف استفاده از تراکت تبلیغاتی

  • ‎ تبلیغ برای رویدادی مانند کنسرت موسیقی، جشنواره یا گردهمایی سیاسی یا اجتماعی.

· گاهی برای آگهی استخدام شرکت‌ و سازمان‌ها مختلف از تراکت‌ها بهره گرفته می‌شود.

  • تبلیغ تجارتی که بر پایه‌ی فروش کالا استوار است، مانند سوپرمارکت‌های بزرگ، یا تجارتی که بر پایه‌ی خدمات است، مانند رستوران.
  • برای کمپین‌های مختلف اعم اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و... نیز از تراکت‌ها استفاده می‌شود.

ابعاد چاپ تراکت

  • A4
  • A5
  • DL(اندازه کارت تبریک)
  • A6(اندازه کارت پستال)

مزایای چاپ تراکت

چاپ تراکت مزایای بسیار زیادی دارد و این مزایا باعث شده است که با این که امروزه تمایل افراد به استفاده از فضای مجازی بسیار بالا رفته است اما استفاده از چاپ تراکت همچنان مخاطبین خود را حفظ کرده باشد. از جمله مزایای بسیار مهم چاپ تراکت این است که می‌تواند با یک جمله و یا شعار اصلی مخاطب اصلی خود را پیدا کند.

ملموس و قابل مشاهده بودن، یکی از مزایای مورد استفاده تراکت است. زیرا شما مطمئن می‌شوید که پیامتان مستقیماَ به دست مخاطبان می‌رسد. استفاده از خلاقیت، نوع و جنس کاغذ از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر تراکت از جنس مناسب، کاغذ مناسب و خلاقیت خوبی برخوردار باشد، تاثیر فوق العاده‌ای در ذهن مخاطبان خواهد گذاشت.

اگر تراکت شرایط یک تبلیغ خوب را از لحاظ رنگ و سایز و محتوا داشته باشد بیش ترین تاثیر را در ذهن مخاطب خواهد گذاشت. تراکت ها به دلیل سبکی و سادگی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه هستند و هزینه ها در آن ها به شدت کاهش یافته است.

زمانی که در نمایشگاه یا رویدادی شرکت کرده باشید با ارائه تراکت به مخاطبان در همان لحظه می‌توانید، پیغام تبلیغاتی خود را مستقیماً به دست آنها برسانید. از طرفی می‌توان با قراردادن QR Code یا کد تخفیف بر روی “تراکت” مخاطبان را ترغیب کرد تا از تخفیف محصولات یا خدمات استفاده کنند.

دسته‌بندی