مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

چاپ افست

امروزه صنعت چاپ یکی از مهم ترین صنایع در دنیا معرفی می شود که بسیاری از کارها برپایه این صنعت می چرخد. چاپ نمونه های مختلفی دارد که این نمونه های مختلف متناسب با نوع کار استفاده می شوند. چاپ افست یکی از این نمونه های چاپ می باشد و بسیاری از افراد از این چاپ برای پیشبرد کارهایشان استفاده می کنند. دستگاه افست یکی از بزرگترین دستگاه های چاپ می باشد که در صنعت چاپ کاربرد فراوانی دارد. در ادامه به بررسی چاپ افست و قیمت چاپ و چگونگی سفارش آن بیشتر خواهیم پرداخت.

چاپ افست چیست؟افست نوعی چاپ می باشد. این چاپ توسط ماشین افست انجام می شود که این ماشین در ساده ترین و  معمولی ترین نوع ماشین چاپ، دارای سه استوانه می باشد. که روش کار استوانه ها به این صورت است که  چیزی را، که قصد چاپ آن  را دارند روی صفحه هایی از جنس فلز انداخته و این فلز را روی یکی از استوانه ها قرار می دهند، سپس در اثر فشار طرح روی استوانه اول به استوانه دوم منتقل می شود. همیشه به صورت مکرر دور استوانه سفید کاغذی می پیچد که طرح در انتظار چاپ از استوانه دوم به روی کاغذ سفید روی استوانه سوم منتقل و چاپ می شود. عمده هزینه ای که این دستگاه برای چاپ می برد همان پلیت یا زینک می باشد که توانایی چندین هزار نسخه چاپ را بعد از گرفتن زینک دارد.

سفارش چاپ افستدر ایران چاپ خانه های بزرگ و حتی چاپ خانه های کوچک نیز از دستگاه افست بهره می برند و کمترین چاپخانه ای را می توان نام برد که از چاپ افست استفاده نمی کند. افرادی که نیاز به چاپ چیزی دارند به راحتی می توانند به چاپخانه ها رفته و بعد از سفارش طراحی طرح مورد نظرشان، آن را برای چاپ بفرستند. سفارش چاپ افست با توجه به سرعتی که این دستگاه در چاپ نخسه های چاپی دارد به سرعت آماده می شود و چاپخانه ها به همین دلیل از این دستگاه به خاطر سرعت بالای آن به وفور استفاده می کنند.

قیمت چاپ افست
قیمت گذاری برای چاپ افست معمولا به دو صورت پلکانی و دور ماشین چاپ بستگی دارد. یکی دیگر ازعوامل تاثیر گذار در قیمت چاپ افست سایز ماشین چاپ می باشد که با افزایش سایز ماشین چاپ، قیمت چاپ نیز افزایش می یابد. شخص برای برآورد قیمت چاپ باید دو عامل را در نظر بگیرد که این دو عامل سایز کار و تیراژ آن می باشد. قیمت چاپ افست با توجه به این موضوع که هرچقد تیراژ بالاتر برود قیمت پایین می آید یکی از نمونه های چاپ باقیمت مناسب است که بسیاری از افراد این چاپ را مد نظر خود قرار می دهند.