مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

چاپ طلاکوب

یک نوع روش چاپ خشک در لیتوگرافی وجود دارد که به آن چاپ طلاکوب می گویند. در این نوع چاپ، جوهر را از قبل خشک می کنند و یا به حالت فویلی در می آورند و روی یک سطح در دمایی بالا قرار می دهند. کشف این روش به قرن 19 برمی گردد که بعد از آن دچار تغییراتی شد تا در زمینه رنگ و فرآیندهای چاپی متنوع تر شود. چاپ طلاکوب بر روی پلاستیک، کاغذ و دیگر منابع قابل انجام است و یک روش غیر آلاینده است.

ابزارهای مورد استفاده در چاپ طلاکوب

در چاپ طلاکوب از ابزارهای زیادی استفاده می شود که قالب و فویل، معمولی ترین آن ها هستند. جنس قالب متالیک و یا لاستیک سیلیکونی است که به طور مستقیم قابل شکل دادن است و می توان آن را قالب گیری کرد. قالب ها می توانند جزییات را روی سطح منتقل کنند و اگر بی نظمی و یا اختلالاتی روی سطح وجود داشته باشد می توان آن ها را برای رفع این موارد شکل داد. فویل ها نیز به صورت روکش های چندلایه قابل انتقال به سطح محصول هستند.مزایای چاپ طلاکوب چیست؟

• تزیینات طلایی، رنگی و نقره ای به شکل فلزکاری روی محصول قابل انجام است.

• تصویرهای رنگی را در یک روند انتقال می توان به کار گرفت.

• قابلیت ته رنگ و یا سایه رنگ زدن وجود دارد که بر اساس سلیقه مشتری انتخاب می گردد.

• این چاپ نیاز به عمل خشک کردن ندارد و در چاپ خشک، بدون جوهر و بدون حلال قابل انجام است.

• روند این چاپ ساده است و تنها به یک اپراتور دستگاه نیاز دارد.

• درصد رد شدن و استقبال نشدن آن بسیار کم است.

• این چاپ روشی خاص بر روی قطعه ای است که نیاز به تزیین دارد و در برابر حرارت مقاوم است.

• به روکش سطحی نیازی ندارد.

• یک لایه شفاف دارد که حامل است و به سطح منتقل نمی شود بلکه رنگ روی آن قرار می گیرد.

• روکش خارجی آن که یک چسب حرارتی است رسوبات و ذرات رنگی را بر سطح محصولی که به واسطه حرارت نقشی روی آن بسته شده است می چسباند.

چگونکی فرآیند چاپ طلاکوب

ابتدا در درون دستگاه چاپ یک قالب و یا حدیده قرار می گیرد که همراه محصول گرم می شود و تصویر چاپی در زیر آن حک خواهد شد. در بین قالب و محصول، یک ورق رولی حامل که رنگ در آن قرار گرفته و یا روی آن روکشی متالیک کشیده شده است قرار می گیرد. سپس قالب روی آن فشرده شده و پرس می گردد. بر روی سطح محصول رنگ خشک یا فویلی که به کار رفته نقش می بندد. فرایند حک کردن رنگ و نقش زدن غیر آلاینده است چون تمام موادی که در آن به کار گرفته شده است خشک می باشد.

سفارش چاپ طلاکوب

با سفارش چاپ طلاکوب به ما محصولاتی به شما ارائه می دهیم که توسط مرغوب ترین دستگاه های چاپ عرضه می شود. چاپ طلاکوب را برای شما به صورت تک رنگ و یا چند رنک انجام خواهیم داد. قیمت چاپ طلاکوب را بسیار مناسب در نظر گرفته ایم تا از خدمات چاپی ما برای هدایا، جشن ها، چاپ روی چرم و ... بهره مند شوید.

از چاپ طلاکوب می توان برروی کارت ویزیت، چرم مثل جلد مدارک، جاکارتی، کیف، مقوا، جعبه، سالنامه، تقویم رومیزی و دیواری، لوح های با جلد گالینگورو... استفاده کرد.