مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

چاپ سیلک

چاپ سیلک چیست؟

چاپ سیلک یا سیلک اسکرین یکی از روش های چاپ تصویر می باشد و گفته می شود که برای اولین بار در ژاپن اختراع و به کار برده شده است، مراحل چاپ در چاپ سیلک به گونه ای است که از پارچه های توری با سوراخ های بسیار ریز استفاده می شود، پارچه توری بر روی قاب به صورت ثابت قرار داده خواهد شد و تصویری را روی تور درج می کنند، در ادامه قسمت هایی از تصاویر که باید بدون رنگ باقی بماند با ماده ای مخصوص مسدود می شود، قاب توری که به این شکل تهیه می شود را کلیشه یا شابلون مینامند، تصویر روی کاغذ موقعی ظاهر می گردد که زیرکار با فشار غلتک یا کاردک (رنگ های مسدود نشده) به روی چاپ مورد نظر منتقل می شود.

کاربرد چاپ سیلک
چاپ سیلک کاربردهای متنوعی دارد و با استفاده از چاپ های سیلک می توان روی مواد گوناگون انواع چاپ از تک رنگ تا چند رنگ را انجام داد، با چاپ سیلک اسکرین می توان چاپ را روی انواع پارچه، سرامیک و چینی و فلزات نیز انجام داد، از جمله مزیت چاپ های سیلک این است که چاپ می تواند بر روی اجسام مدور و ناهمسطح نیز انجام گیرد، بیشترین کاربرد چاپ های سیلک اسکرین چاپ های تبلیغی بر روی انواع هدیه تبلیغاتی از جمله لیوان، سر رسید، انواع تقویم و ... می باشد. به صورت کلی می توانیم بگوییم که دامنه استفاده از این نوع چاپ بسیار گسترده است.
روش های چاپ سیلک
چاپ های سیلک به طور معمول به دو روش انجام می پذیرد:
چاپ تفکیکی: در طرح هایی که معمولا در آن ها از رنگ های خاص استفاده می شود چاپ تفکیکی کاربرد دارد، تصاویری که حاصل این نوع چاپ است از کنار هم قرار گرفتن طیف های رنگی مجزا شکل می گیرد.
چاپ ترکیبی: این نوع از چاپ سیلک بیشتر برای طرح هایی به کار برده می شود که دارای عکس هستند، تصاویری که به دست می آیند، حاصل چهار رنگ اصلی خواهند بود، یعنی رنگ های اصلی C,M,Y,K در کنار هم قرار می گیرند و تصاویر ایجاد می شود و برخلاف قبلی حاصل طیف های رنگی مجزا نیست، در این نوع از چاپ سیلک باید کلیشه ای ترام دار وجود داشته باشد.

سفارش چاپ سیلک
امروزه چاپ سیلک کاربرد متنوعی، خصوصاً در زمینه های مختلف تبلیغاتی دارد، شما می توانید این نوع از چاپ را برای محصولات خود سفارش دهید، مجموعه ما چاپ های سیلک را در بهترین کیفیت و در کم ترین زمان ممکن انجام خواهد داد و ارائه مناسب ترین قیمت از ویژگی های چاپ سیلک و انجام آن توسط مجموعه ماست، چاپ های سیلک هرچند به وسیلهٔ چاپخانه های زیادی انجام می گیرد ولی سفارش آن به افراد متعهد و متخصص شما را به کیفیت بالای این چاپ می رساند.