مشاوره رایگان
دسته‌بندی کالاها

پوستر


کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.
ترتیب نمایش:


چاپ پوستر
 در این بخش با طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی آشنا خواهید شد.

چاپ و طراحی پوستر تبلیغاتی
پوستر چیست؟
پوستر تلفیقی است از هنر گرافیک و هنر تبلیغات، هرچند که این دو در موازات و کنار هم، همواره حرکت نموده اند و مکمل یکدیگر هستند. پوسترها طراحی های گرافیکی هستند که جهت تبلیغات، طراحی و منتشر می شوند.
المانهای تشکیل دهنده پوستر
تمامی المان های به کار رفته در پوستر، می توانند در قالب یک عکس استفاده شوند. عکس های به کار رفته در پوسترها به دو گونه می باشند:
•    عکس های صنعتی:
که در این نوع، عکس خود کالا یا خدمات موضوع عکس می باشد. به این تصاویر، تصاویر مستقیم می گویند.
•    عکس های تبلیغاتی:
که در این نوع عکس ها المان یا تصویری به طور غیر مستقیم موضوع و هدف از پوستر را القا می نماید. به این تصاویر،
تصاویر غیر مستقیم می گویند.چاپ پوستر,طراحی پوستر تبلیغاتی.

طراحی پوستر
طراحی های گرافیکی از سه المان ثابت : رنگ و فونت و فرم تشکیل می شوند. پوستر نیز از طرح گرافیکی دیگر مستثنی نمی باشد. استفاده از رنگ های زیاد، به جز موارد خاص، حس شلوغی و درهمی را منتقل می کند و تاثیر گذاری کمتری خواهد داشت. تنها می خواهیم به اهمیت رنگ های استفاده شده در پوسترها اشاره کنیم.

انتخاب رنگ در طراحی پوستر
رنگ: بهتر است در استفاده از رنگ در پوسترها، مفاهیم رنگ ها را نیز در نظر بگیرید. از آنجا که پوسترها وسیله تبلیغات هستند. انتخاب رنگها می تواند در اثربخشی آن یا موفقیت اطلاع رسانی آن سهم قابل توجهی داشته باشد. بهتر است بیش از سه رنگ مهم و اصلی، در طرح شما چشم نوازی نکند. یعنی پوستر شما بر پایه سه رنگ که درجه اهمیت آنها نیز با هم یکسان نیست، طراحی شود.
از میان این سه رنگ، یک رنگ بار و سنگینی بیشتری داشته باشد. رنگ دیگر دررتبه دوم از نظر اهمیت باشد و رنگ آخر در جایگاه سوم اهمیت قرارگیرد. بدین ترتیب حال و هوای اصلی تبلیغات یا اطلاع رسانی پوستر شما مشخص می شود.

انتخاب رنگ مناسب در طراحی پوستر
رنگ های گرم در طراحی پوستر
بهتر است بدانید رنگ های گرم به دلیل تاثیری که بروی بیوشیمی بدن می گذارد (افزایش هیجان و ضربان نبض) در پوسترهای خوراکی، تبلیغاتی، کودکانه، بیشترین استفاده را دارند. بنابراین استفاده از رنگ های گرم در بسیاری از پوستر ها مخاطب زیادی را به خود جذب می کند.

رنگ های سرد در طراحی پوستر
به دلیل تاثیر متقابل آن با رنگ های گرم، احساس آرامش و اطمینان را به بیننده منتقل کرده و شاید مثلا در پوسترهای تبلیغاتی سازمان های بیمه، پزشکی، و یا بانک ها، کلاسیک و فانتزی و… کاربرد و اثر بخشی بیشتری داشته باشند.

اهمیت فرم ها در طراحی پوستر
فرم: فرم ها، همان اشکال و نمادهای بکار رفته در تصاویر پوسترها می باشد که هرچه خلاقانه و تصویرسازی شده باشد در نظر، ماندگارتر و تاثیرگذارتر خواهد بود. مثلا خطوط شکسته در صنایع سنگین استفاده بیشتری می شود (مانند صنایع خودروسازی) و خطوط منحنی در صنایع و خدمات یا تولیدات ملایم تر (مثلا صنایع غذایی یا تولیدات اسباب بازی ) بیشتر استفاده می گردد.

تاثیر فونت ها در طراحی پوسترانتخاب فونت مناسب در طراحی پوسترفونت: فونت ها نیز مانند سایر المانهای پوستر با دقت انتخاب می شود و با هدف و موضوع پوستر باید متناسب استفاده شوند. پر واضح است در پوستر یک رویداد تاریخی، استفاده از فونت های مخصوص همان زمان جالب تر و مناسب تر می باشد، یا بهتر است درپوستر یک رویداد یا تولید محصول کودکانه، از فونتهای کودکانه یا فانتزی استفاده گردد. هرگز نوشته های پوستر را ساده ننویسید. هرچقدر پوستر شما ساده باشد، نوشته های آن نباید ساده و شبیه کلمات کتاب یا مجله باشد.
استفاده از المانهای فونت و فرم و رنگ با آن شیوه که در مبحث عناصر تشکیل دهنده پوستر به آن اشاره کردیم، قانون و قاعده بی قید و شرط برای طراحی پوستر و طراحی کارت ویزیت نیست و موقعیت و خلاقیت طراح است که فرم، شکل،رنگ و فونت و در نهایت تصاویر را کنار هم می چیند. بهتر است قبل از هرچیز به طرح های ساختار شکنانه نیز فکر کنید.زیرا ساختارشکنی، در بیشتر موارد، پویایی را نشان می دهد
همیشه زیبایی، در شلوغی و تصاویر زیاد نمی باشد. گاهی زیبایی در سادگی خلاصه می شود و باید به سادگی بیشتر فکر کنید. زیرا مفاهیم بصری در تصاویر ساده تر، زودتر و سریعتر، راحت تر و مستقیم تر منتقل می شوند و همیشه تاثیر گذاری در انتقال سریع مفهوم میباشد.

چاپ پوستر تبلیغاتی
چون پوستر یک وسیله تبلیغاتی است بنابراین پیام آن نباید مبهم باشد و برداشت های متفاوتی از آن شود. برای طراحی پوستر هیچ قاعده و قانون حتمی وجود ندارد. البته معتقدیم اصولا در طراحی گرافیکی، قانونی مشخصی وجود ندارد. طراح گرافیک از محدود شدن بیزار است و دوست دارد حرف اول و آخر، خلاقیت و ایده های او باشد و این، یک اثر گرافیکی را قانونمند و هدفمند می سازد.

طراحی پوستر تبلیغاتی
پس الهام بخش اندیشه و ایده های خلاقانه خود باشید تا طرح زیبا و تاثیر گذاری را بر صفحه طراحی خود خلق نمایید. پوستر باید به گونه طراحی و چاپ شود که قابلیت نصب را داشته باشد. زیرا در نهایت قرار است از جایی آویزان گردد یا در نقطه ای نصب شود.

ابعاد پوستر
اصولا برای پوستر، ابعاد مشخصی وجود ندارد. ابعاد پوستر معمولا بزرگ است و حداقل درقطع A3 طراحی و چاپ می گردند.
30 در 45 سانتی متر A3
۳۵ در۵۰ سانتی مترB3
۵۰ در۷۰ سانتی متر B2
۷۰ در۱۰۰ سانتی متر B1

چاپ پوستر، طراحی پوستر، مجهز به دستگاه پنج رنگ همزمان
با قیمت ویژه همکاران، چاپ آنلاین بدون واسطه بدون مراجعه حضوری

هزینه طراحی پوستر
پوستر یکی از اقلام به نمایش گذاشتن تبلیغات است که مورد توجه بسیاری از افرار قرار میگیرد، هزینه طراحی پوستر موضوعی است که بسیاری از اشخاصی که بدنبال طراحی و چاپ پوستر هستند، پیگیری میکنند تا بتوانند با هزینه کمتر و چاپ با کیفیت تر پوستر خود را چاپ کنند. هزینه طراحی پوستر در شرکت های مختلف متغیر می باشد، مجوعه تبلیغ گستران پایتخت هزینه طراحی پوستر را در کمترین سطح خود دریافت میکند.

نقش طراحی پوستر بر جذب مشتری
طراحی پوستر گام اول در اجرای اثر بخشی تبلیغات پوستری می باشد، هرچه طراحی با مزمون تر و شکیل تر باشد ناخودآگاه مشتری را بیشتر جذب خود کرده و اثر بخشی بهتری خواهد داشت. طراحی پوستر به عوامل مختلفی بستگی دارد که یک طراح حرفه ای باید با توجه به موقعیت و سبک کار سفارش دهنده، و هم چنین موارد مختلفی که در ذیل به آنها اشاره میکنیم، بتواند طرحی زیبا جهت جذب مشتری و کارایی موثر انجام دهد. عواملی مانند :

⦁ موضوع پوستر

⦁ نوع پوستر شخصی یا دولتی

⦁ رنگبندی پوستر

⦁ محل قرار گرفتن پوستر

⦁ ابعاد پوستر تبلیغاتی

و عوامل مختلف دیگری که با توجه به سبک کار باید مدنظر گرفته شود.

چگونه یک پوستر زیبا و اثر بخش طراحی کنیم ؟
در طراحی پوستر به جزییات نپردازید. شمای کلی از قصد و هدف اصلی ایجاد پوستر و نکات ضروری را بیان کنید.
انتخاب رنگ پوستر از نکات پر اهمیت می باشد چراکه با انتخاب صحیح طراحی پوستر میتواند در مخاطب ایجاد هیجان و انرژی کند، هم چنین میتوانید با استفاده از فنون تایپوگرافی پوستر تبلیغاتی زیبایی را طراحی کنید تا بتوانید کاری متفاوت ارایه دهید.
نکته دیگری که در طراحی پوستر تبلیغاتی گاها نادیده گرفته می شود، بکار بردن دقیق و هوشمندانه یک کانون توجه در پوستر تبلیغاتی ست که در دید اول مشتری را به خود جذب کند، هم چنین استفاده از اشکال هندسی با توجه به طرح و سبک کار یکی دیگر از نکاتی است که به زیبایی و اثر بخش بودن طرح کمک میکند.
استفاده از بعضی از مناظر طبیعی و تصاویر واقی درکنار طرح میتواند زیبایی خاصی به طراحی پوستر بدهد که نباید از نظر خارج شود چرا که مهم است احساسات مخاطب را چالش بکشید و خلاقیت به کار ببنید.
جهت مشاوره و طراحی پوستر تبلیغاتی و هم چنین هزینه پوستر تبلیغاتی خود با مشاوران طراحی ما تماس بگیرید.

031-45249968    031-45273554     8897 544 0913      6824 789 0913
ابعاد پوستر تبلیغاتی
پوستر صفحه ای کاغذی است که معمولا در ابعاد 29.7 در 21 به بالا سفارش داده می شود. ابعاد پوستر تبلیغاتی بستگی به نوع کاربردی آن دارد که توسط شخص سفارش دهنده تعیین می شود. جنس پوستر تبلیغاتی یا تحریر یا گلاسه با گراماژهای مختلف می باشد که هرچه جنس و کیفیت کاغذ مورد استفاده بهتر و بالاتر باشد به مراتب تاثیر بهتری روی زیبایی طرح هم خواهد داشت. اصولا پوسترها در مکان های عمومی و پرتردد نصب میشوند و به همین خاطر پیشنهاد ما به مشتریان عزیزی که قصد سفارش پوستر تبلیغاتی دارند که قرار است در محیط باز نصب شود این است که سعی کنند کاغذی با گراماژ بالا و روکش سلفون سفارش بدهند که از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب یا باران محافظت شوند.

دسته‌بندی