طراحی لوگو اولین و مهترین گام گرافیکی برای یک کسب و کار می‌باشد. پباده سازی لوگو حرفه ای می‌تواند نقش دوچندانی را در تثبیت شدن آرم کمپانی یا کسب و کارتان در ذهن مخاطب ایفا نماید. در نگاه اولیه پباده سازی لوگو یا آرم از مهم‌ترین عوامل سازنده رابطه شما با مشتری است. این رابطه بایستی به نحوی باشد که عوامل زیر را به طور کامل پوشش دهد تا موفق تلقی گردد:

1- بر طرف کردن نیاز های بصری چشم از جمله رعایت تناسبات رنگ و ....
2- انتقال مفهومی مختص به روشی جالب (خلاقیت).
3- متوجه ساختن مشتری از حوزه‌ کاری شما یا این که اسم تجاریتان

 اصول کلی که برای یک لوگو تعریف شده عبارت است از:
* معمولی باشد.
* با فرهنگ موضوع هم خوانی داشته باشد.
* قدمت بالای 10 (بعضا قدمت یک نسل یعنی میان 30 تا 40 سال را ذکر کرده اند) سال داشته باشد.
* امکان تک رنگ شدن را داشته باشد (امروزه لوگوهایی برای یک مجموعه یا این که سرویس ها از یک کمپانی پباده سازی می‌شوند که نیازی به امکان تک رنگ شدن ندارد، به کاربری لوگو در طولانی مدت دقت کنید!).
* قابلیت و امکان کوچک شدن در اندازه یک سانتی متر را هم دارا باشد.
* ترجیحا دارنده فرم هندسی باشد.
* وضوح عوامل مورد استفاده در آن لحاظ گردد.
* تناسب عوامل مورد استفاده تماما رعایت شود.
* منحصر به فرد و اختصاصی باشد!

انواع روش برای پباده سازی لوگو:
نوشته (لوگوتایپ یا این که مونوگرام)
تصویر (پیکتوگرام و علامت)
نوشتاری – تصویری
عوامل موفقیت لوگویک لوگو پیروز و موفق به سرعت بر مخاطب اثر می‌گذارد و دیدنی است. لوگو باید سریعا تشخیص داده شود و از سایر لوگو ها متمایز باشد. مطرح ترین خصوصیت لوگوی عالی آسانی آن است.
نمادها در پباده سازی لوگو
امروزه بیشتراز هر هنگامی از علامت ها در جایگزینی و پرمحتوا کردن علامتهای محدود الفبایی (یعنی حروف) استفاده میگردد. این علامتها، مانندعلائم، نماد و لوگو یا این که نشانه ها چهره‌ای جان دار در پایانه های سامانه ریلی، فرودگاه ها، خیابان ها و بقیه مکانهای همگانی، شاید بر مبنای سنتی نوشتاری باشند یا این که نباشند. این نمادها تمامی جا به چشم می خورند: لوگو روی بسته بندی ها، قوطی ها، باکس ها، روی وسایل نقلیه، روی کاغذ، در تابلوها یا پلاکاردهای مرتبط با تظاهرات، در بازی های همگانی، بازارها، نمایشگاه ها و فستیوال ها.
فرم، اندازه، ساختار برای طراحی لوگو و طراحی آرم
فرم یا این که صورت می‌تواند مهم‌ترین عنصر پباده سازی لوگو در ست اوراق باشد، فرم ظاهری هرکدام از (سربرگ - کارت ویزیت - پاکت . . . ) در کنار مقدار و ساختار و همیاری با عامل ها دیگری زیرا طرح، رنگ و جنسیت، قادر است ایده ی طراح را مطرح کند و نشان دهنده محتوی قضیه باشد. مقدار یا این که بعدها هرکدام از موردها ذکر شده دارنده استانداردهایی است که تا حدی با موضوع سازگاری دارد. زیرا تیراژ اسناد نسبتا فراوان است بایستی تا حد ممکن از دورریز و اسراف کاغذ کاست، فعلا در زمانه ای بسر میبریم که ساده سازی، کوچک سازی، همراه با زیبایی مطرح ترین وجوه رقابت است، قطع و برش از فرایند آماده سازی ورقه ها به حساب می آید، یک برش خوشگل و بجا می‌تواند یک کار را به نقطه ی اوج زیبایی برساند و عنصری برای جلب حیث مخاطب باشد. قطع و برش با توجه به استانداردهای ابعاد کاغذهای موجود ایجاد می شود و این سهم به دلیل کاهش هدررفت کاغذ و استفاده بهینه از حداکثر فضای موجود کاغذ است.
پباده سازی لوگو تایپ
یکی از عوامل مهم و گاهی مهم ترین ابزاری که در شکل گیری یک هویت خاص یا یک یونیفورم کلی مورد استفاده طراحان قرار می گیرد لوگو است، لوگو تایپ یا نشانه نوشته، اغلب نام خاصی برای یک شرکت، مجموعه یا کالا و گاهی تنها یک نوشته حتی فاقد معنی است که با طراحی خاص و متفاوت ارائه نشده تا به اذهان بنشیند. در اکثر اوراق اداری در یک نگاه سریع اولین چیزی که به نظر مخاطبان می رسد لوگوی آن است، نام شرکت یا شخص حقیقی و ... که در بسیاری موارد مهم ترین پیام اوراق است. بیشترین کاربرد لوگوها آن است که برای مخاطب قابل شناسائی باشند. بنابراین در طراحی لوگو خوانا بودن همراه با متفاوت بودن یا سایر لوگوهای هم موضوع یک اصل است. لوگو باید قابل درک، تاثیر گذار بوده و در ذهن بیننده باقی بماند. لوگو از سرمایه های معتبر یک شرکت محسوب می شود. با ارتقاء یک شرکت همچنان نام و لوگوی آن ثابت مانده و طراحی لوگو برای نشانه یک شرکت تولیدی یا خدماتی متفاوت است.
لوگویی که مصرف نشانه یک موسسه با دامنه فعالیت ها و مخاطبین محدود را دارد می تواند اندکی با دشواری خوانده شود و چندان ساده نباشد. هر چند که خوانایی و سادگی از اصول طراحی لوگو است. یک لوگو در واقع، سمبلی بوده که مشخصات شرکت را نمایان می سازد. لوگو تایپ، نام شرکت می باشد، زمانی که یک لوگو تایپ در صفحه سربرگ قرار می گیرد به عنوان بخشی از هویت شرکت تلقی می گردد. لوگو ابزار با ارزشی جهت شناخت سریع تر شرکت به حساب می آید. در کل یک لوگوی ایده آل از یک نظر باید پیام خود را بیان نماید و احساس مخاطب را نسبت به شرکت برانگیخته و نمایان سازد. حال این لوگو ممکن است کلیه کارکرد مورد نظر شرکت را بیان نکند.
خصوصیات لوگوتایپ
الف) عملکرد شرکت را نشان دهد.
ب) شناخته شده باشد.
ج) متنوع و متفاوت با لوگو تایپ با همنوع خود باشد.
قیمت، زمان و تعرفه طراحی لوگو
طراحی لوگو هزینه مشخصی نداشته و هزینه آن بستگی به نوع لوگو دارد. برای برآورد هزینه با شماره تماس های شرکت تماس بگیرید. مدت زمان طراحي لوگو متناسب با سطح طراحی و درخواست های مخاطب ارزیابی می گردد. برای سفارشی طراحی لوگو هم اکنون تماس بگیرید.