جعبه هدایای تبلیغاتی را میتوان یک راه هوشمندانه برای بازاریابی دانست. برخلاف تصور عموم مردم، یک هدیه نیاز نیست که حتما کالایی گران قیمت باشد، بلکه میتواند چیزی ارزان قیمت و کم اهمیت باشد.

روش تبلیغات به کمک جعبه هدایای تبلیغاتی
در این روش تبلیغات نیازی به استفاده از کالای گران قیمت نیست. بلکه مناسب تر است تا از یک وسیله پر کاربرد به جای آن استفاده کنیم. به طور مثال استفاده از یک خودکار یا تقویم رو میزی میتواند مفید تر از یک ساعت گران قیمت باشد. بهترین هدیه تبلیغاتی کالایی است که پر استفاده باشد و بیشتر از سایر کالاها مورد استفاده قرار گیرد. معمولاً هدایای تبلیغاتی که روی میز کار قرار میگیرند و ناخودآگاه پیش چشم افراد هستند یا کاربرد بهتری دارند مناسب ترین انتخابند.
جعبه هدایای تبلیغاتی شیک
جعبه هدایای تبلیغاتی، پکیج یا بسته ای از هدایا است که نمونه هایی از محصول را در خود جای داده است. به عنوان مثال چنانچه شما یک نوع نوشیدنی گیاهی را تولید میکنید، جعبۀ هدایای تبلیغاتی شما میتواند شامل مجموعه ای از نمونه های محبوب ترین محصولاتتان باشد. به این ترتیب گیرنده هدایا با امتحان کردن بهترین محصول شما جذب کالای شرکت شما میگردد.

به عنوان مثال تولید کنندگان زعفران معمولا بسته های کوچکی از زعفران یا نبات زعفرانی را در جعبه هدایای تبلیغاتی شیک خود قرار می دهند و فروشندگان آجیل نیز چند نوع از مرغوب ترین آجیل های خود را با بسته بندی شکلیلی به نام آن شرکت به مشتریان هدیه میکنند. امروزه ساخت و فروش جعبه هدایای تبلیغاتی نیز به حرفه ای پرطرفدار تبدیل شده است.

جعبه هدایای تبلیغاتی و نقش آن در جذب مشتری
به طور معمول هدیه دهنده یک هدف از دادن هدیه به دیگری دارد و آن تقویت کردن رابطه اش با گیرنده هدیه و جلب نظر او می باشد. یکی از عواملی که موجب جلب توجه مشتری میشود و کمک میکند تا مشتری برند شما را به خاطر بسپارد استفاده از تبلیغات هدفدار است. انتخاب درست هدیه تبلیغاتی و داشتن خلاقیت و نوآوری در تهیه آن میتواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد. یک هدیه تبلیغاتی خاص و خلاقانه در جلب نظر مشتریان تاثیر بسیار خوبی دارد و موجب ایجاد حس رضایت در آنها میشود.
از جمله هدایای تبلیغاتی که امروزه استفاده میشود میتوان از انواع ستهای تبلیغاتی، ستهای مدیریتی، هدایای تبلیغی خاص، لوازم اداری، ماوس پد، فلش مموری، جاسوئیچی و جا کارتی، تقویم رو میزی، ساعت رومیزی و دیواری، خودکار و روان نویس، ساک، جعبه ابزار، لباس و لیوان نام برد.

مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی:
زمانی که یک شرکت از هدایای تبلیغاتی استفاده میکند، در حقیقت هزینه هایی را برای خرید و تهیه هدایای تبلیغاتی برخودش تحمیل میکند. حال باید ببینیم که آیا تهیه یک هدیه تبلیغاتی ارزش این زحمت را دارد؟ تهیه هدیه های تبلیغاتی چه مزیتهایی برای هدیه دهنده دارد؟
موجب توسعه و معرفی برند کاری شما در بین مردم میشود.
یک هدیه زیبا و پر کاربرد روی کاربران تاثیر مثبت میگذارد.
هدایای تبلیغاتی را میتوان کارتهای تبلیغاتی موثر تر دانست.
هدایای تبلیغاتی با آشنا ساختن مخاطب با برند و خدمات شما، بازار را برای حرکت بعدی در بازاریابی و فروش آماده میسازد.
جعبه هدایای تبلیغاتی  مدیریتی
هدایای تبلیغاتی مدیریتی مجموعه ای از هدایا است که ویژه مدیران و افراد خاص یا مشتریان ویژه تدارک دیده میشود. این نوع از هدایا نسبت به سایر هدایای تبلیغاتی کیفیت بهتری دارند و فرم و بسته بندی و شکل آنها نیز متفاوت است و معمولاً ارزش مادی بیشتری نیز دارند. انواع مختلفی از هدایای مدیریتی در بازارها وجود دارد که از جمله آن میتوان به انواع ست های رومیزی اشاره نمود.