کاتالوگ ها معرف مارک و محصولات شما می باشند. طراحی و چاپ یک کاتالوگ و استفاده از تصاویر گرافیکی و خلاقانه ی کاتالوگ ها همواره سبب ارتقا دقت مشتریان به شغل و محصول شما می شود. کاتالوگ ها مثل هر ابزار تبلیغاتی دیگری از اصول و خصوصیات خاصی تبعیت می نمایند که اضطراری و ضرورت دارد پیش از پیشنهاد کاتالوگ به موسسه های تبلیغاتی از آن ها اطلاع داشته باشید. در‌ این مقاله به کاتالوگ و خصوصیت و اثراتش می پردازیم و پنجره ای تازه از دنیای تبلیغات را به روی شما می گشاییم.

انگیزه از توصیه چاپ کاتالوگ چیست؟
تنوع محصول شرکت ها هر روزه در حالا ارتقاء هست و معرفی تک تک آنها بصورت شفاهی برای خریداران ممکن وجود ندارد. مدیران واحدهای تجاری از یک کاتالوگ تبلیغاتی برای معرفی مارک و تولیدات خویش بهره می برند. با روی کار امدن فضای مجازی این فرمان تلقی شد که دیگر کاتالوگ ها در بازارهای فیزیکی کاربرد ندارد. البته با سپری شد روزگار به تدریج اهمیت کاتالوگ ها در صنعت ها بیشتر از پیش شد و چه بسا کاتالوگ های مجازی هم رونق گرفت. کاتالوگ ها را برای معرفی تولیدات استعمال مینمایند و ماحصل این فرمان ارتقا فروش است. تبلیغات تلویزیونی همواره یکی از گرانترین اشکال تبلیغات و بازاریابی میباشد ولی به کار گیری از تبلیغات مصور نظیر بروشور و کاتالوگ ها برای صاحبان شغل ها کم هزینه و مناسب تر تمام می شود.

کاتالوگ برای چه اشخاصی چاپ می شوند؟
کاتالوگ ها عموما برای خریداران بیشتر چاپ می‌شوند. اما امروزه دیده شده‌است که کاتالوگ ها را برای مشتریان خرد پیشنهاد داده اند ولی عموما این ابزارهای تبلیغاتی برای واسط ها و کسانی که در بین خالق و مصرف کننده قرار دارند نیز پیشنهاد داده می شود.

محتوای کاتالوگ بایستی چه‌طور باشد؟
محتوای کاتالوگ ها می بایست استفاده کننده محور باشد، گاها می بینیم که طراحان از لغت های سنگین وزن و تخصصی برای معرفی متاع خویش به کار گیری می نمایند. بایستی این نکته را لحاظ کنیم که کسانی که مایل به خرید تولیدات ما میباشند همواره دکتر معالج و کارشناس نیستند و انگیزه انها از خرید محصولات ما برطرف کردن نیازهایشان می‌باشد. در سود ضروری است محتوای کاتالوگ ها بگونه ای باشد که علاوه بر ذکر مزیت ها و خاصیت فرآورده، بصورت معمولی توضیح داده شود و بتواند مفهوم مسئله توقع مدیریت را به مخاطب منتقل نماید و باعث شود خریدار برای خرید جنس مشتاق گردد.
تصاویر گرافیکی و لزوم استعمال آن‌ها
تصاویر جزو لاینفک و طلاق ناپذیر کاتالوگ ها می‌باشند. به جهت فضای ناچیز کاتالوگ ها برای معرفی همه تولیدات یک کمپانی اضطراری است از عکس های نادر البته تاثیر گذار و متناسب استعمال نماییم. تلاش فرمائید در هنگام گزینش تصاویر از پشت موضوع متناسب با خصوصیات فرآورده هم به کار گیری گردد. اما گزینش جور رنگ بگراند و همچنین مقدار تصویر در صفحه های کاتالوگ ها هم از نکات کلیدی در پباده سازی یک کاتالوگ عالی و تاثیر گذار می باشد.

شایسته ترین کیفیت را برای چاپ تعیین نمائیدبرای این زمینه فقط کافیست به شرکتی رجوع نمایید و از آنان بخواهید تا مثال شغل های قبل خویش را برای شما بیاورند. همین فرمان کافیست تا کیفیت کار کمپانی برای شما معین شود و شما براحتی از نمونه چاپ آن ها مطلع گردید. چک کردن و دیدن مثالی از نمونه شغل های پیشین یک مزیت دیگر نیز داراست و آن الهام به چنگ آوردن از مثال شغل های توصیه دهندگان گذشته است که منجر می شود گزینش شما برای توصیه کاتالوگ تبلیغاتی خوبتر و کاربردی تر گردد. رنگ ها در چاپ ها اهمیت زیادی دارا هستند، توجه نمائید از رنگ هایی با مرتبه کیفی بالا و درخشان به کار گیری نمایید. در پیشنهاد کاتالوگ ها از ورق های گلاسه فایده ببرید و در هنگام پیشنهاد چاپ کاتالوگ تا حد قابل قبولی خساست بخرج ندهید . شما هزینه در واقع باید سفارش کاتالوگ تبلیغاتی در حال سرمایه گذاری بر روی شغل و محصول خود میباشید و نه صرف کردن هزینه.