زمان انتخابات شوراها، انتخابات نمایندگان مجلس و انتخابات ریاست جمهوری که فرا می رسد شور و هیجان در بین مردم و کاندیدا زیاد شده و هر کاندیدی در تلاش برای اینکه تبلیغات خود را بصورت گسترده نشان دهد و مخاطب را به خود جذب کند. در این حین. سخنرانی های شبانه، نشست و دورهمی ها، عیادت از سالمندان و بیماران، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، شام و ناهار دادن، شرکت در مجالس و... زیاد مشود.
تبلیغات انتخاباتی و تبلیغاتی کاندیدا باید همراه با هدف اجرای اهداف و معرفی و عمل باشد و کاندید مورد نظر باید به عنوان نماینده مردم به هر انچه در زمان انتخابات قول داده عمل نماید. این اهداف باید برنامه ریزی شده باشد و با تبلیغات گسترده به مردم معرفی شوند.مهلت تبلیغات برای کاندیدا بصورت علنی و رسمی طبق قانون از 8 روز قبل تا 24 ساعت قبل از انتخابات می باشد. در این مدت زمان با یک برنامه ریزی دقیق می توان با تبلیغاتی اثر گذار مخاطب را به خود جذب کرد.
ممنوعیات در تبلیغات انتخاباتی
در هنگام تبلیغات کاندیدا یک سری ممنوعیات نیز وجود دارد از جمله منع چسباندن پوستر برروی علائم راهنمایی و رانندگی، مدارس، پاره کردن عکس های دیگر کاندیدا، وعده های دور از اجرا، استفاده از بلندگوها در خیابان برای معرفی کاندید، دیوار نویسی، و اینکه پوستر های تبلیغاتی در شهر نباید از سایز 50 در 70 بزرگتر باشد ومواردی که در جلسات توجیحی به کاندیدا اعلام خواهد شد. بنابراین باید تبلیغات مفید و اثرگذار بوده و طبق عرف و قانون باشد.

شگردهای تبلیغات انتخاباتی
روش های مختلفی برای تبلیغات در زمان انتخابات و معرفی کاندید به مردم وجود دارد که در این بخش به ذکر این موارد می پردازیم.
ارسال پیامک تبلیغاتی: پیامک تبلیغاتی باید مفید و مختصر با ذکر نام کاندید بوده و در زمان مناسب معمولا بین 8 صبح تا 8 شب باشد. می توان مناسبت ها و اعیاد را با یک پیامک تبریک و ذکر نام کاندید ارسال کرد .
تبلیغات کاندیدا در شبکه های اجتماعی: یکی از پربازده ترین روش های تبلیغات جدید انتخاباتی پیامک تبلیغاتی و تبلیغات کاندیدا در شبکه های اجتماعی می باشد. استفاده از کانال و گروه های تلگرام، اخبار و نشر محتواهای تصویری و صوتی،
نشت و برگزاری جلسات و سخنرانی های مفید بین مردم و کسبه: هر کاندید باید به میان مردم برود و از نزدیک خودرا به مردم معرفی کرده و اهداف خود را بصصورت کامل و بی ریا بیان کند. یک سخنرانی خوب و با هدف اجرای نیاز های مردم می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.
چاپ پوستر تبلیغاتی، تراکت تبلیغاتی، کارت ویزیت، بروشور تبلیغات، بنر تبلیغاتی و پخش آن در میان مردم می تواند به معرفی کاندید نیز کمک کند. متن بروشور باید معرفی کاندید و اهداف مورد نظر او بدون هیچ دروغ یا توجیحی باشد تا مردم با مطالعه آن بتوانند به صداقت کاندید مورد نظر پی ببرند و اعتماد مردم را جلب کنند.
استفاده از هدایای تبلیغاتی
برای اینکه نام و نشانتان در اذهان به یادگار باقی بماند می توانید با دادن یک هدیه تبلیغاتی مفید و کاربردی مخاطب خود را خوشحال کرده و رضایت او را جلب نمایید. هدایای تبلیغاتی همچون خودکار تبلیغاتی، جاکلیدی تبلیغاتی، تقویم، جاکارتی تبلیغاتی، لیوان تبلیغاتی، کیف تبلیغاتی، ساک دستی تبلیغاتی، ساعت تبلیغاتی، چراغ قوه تبلیغاتی، پدموس تبلیغاتی، پازل تبلیغاتیف بادکنک تبلیغاتی و اقلام تبلیغاتی دیگری که در مجموعه چاپگران موجود می باشد و با کمترین قیمت به فروش میرسد که همه این اقلام با قابلیت چاپ می باشد.